Hrvatsko  Montessori  Društvo (HMD)

osnovano je 15. studenoga 2000. godine. Prva predsjednica Društva bila je prof. Nevenka Jablan. Na temelju članka 11. i 37. Zakona o udrugama („Narodne novine“ br.70/97, 106/97) Skupština HMD-a donijela je STATUT HMD-a s jasnim ciljevima i odredbama.

Prema odredbama Statuta članka 6. HMD je do sada obavljalo slijedeće aktivnosti:

1. Uspostavljena je i održavana suradnja sa stručnim osobama, institucijama i udrugama u zemlji i inozemstvu, i to:

• a) suradnja s većinom dječjih vrtića u RH koji provode program M. Montessori
  • b) suradnja s institucijom Kinderzentrum u Münchenu, te Udrugom prof. Dr.Th. Hellbrügge „Sonnenschein“
  • c) suradnja s Udrugom Fröbel Systems i dipl.ped.univ. Heinrike Schauwecker -Zimmer
  • d) suradnja s Agencijom za odgoj i obrazovanje u RH
  • e) suradnja sa stručno-razvojnim centrima DV Montessori i DV Srčeko u Zagrebu

2. Organizirana je edukacija i stručno usavršavanje: organizirana su tri stručna seminara s međunarodnim sudjelovanjem i više stručnih predavanja.

HMD trenutno broji 60 redovitih članova.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja - stojimo Vam na raspolaganju.